Cyfrowa telewizja – wzmacniacz kanałowy

Kliknij tutaj, aby zaopatrzyć się w wzmacniacz kanałowy

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie, dzięki któremu możemy odbierać kanały naziemne. Jak możemy się domyślić z nazwy kluczową funkcją jaką spełnia jest wzmacnianie mocy sygnału. Przekonajmy się w jaki sposób funkcjonuje to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – w niektórych budynkach

Na rynku znajdziemy wiele mechanizmów, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji naziemnej. Służą one zarówno do tradycyjnych instalacji, jak i do tych niestandardowych. Montowane są na terenach, na których sygnał jest wyjątkowo znikomy. Sprawdzają się np. w miejscowościach górskich, garażach podziemnych oraz w niektórych budynkach. Innowacyjne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe umożliwiają zdalną transmisję sygnałów telewizyjnych. Ich osłona powoduje, że mogą być zlokalizowane na maszcie antenowym – nie straszny im śnieg ani deszcz.

Wzmacniacz kanałowy – cztery niezależne wejścia

Standardowo wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w cztery niezależne wejścia – na przykład VHF lub w technologii SAW. Moduły mogą być wyposażone w technologię eliminującą nieprawidłowości pochodzące z internetu mobilnego. Zależnie od modelu posiada również 3 lub 4 dedykowane filtry UHF – działające z kanałami k.20-k.60. Dostępne na rynku wzmacniacze kanałowe są kompatybilne na przykład z antenami DIGIT-3DT. Wzmacniacze kanałowe mają zewnętrzne zasilanie i kontrolki sygnalizacyjne.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]