Jak wykorzystywana jest stacja czołowa?

Jeśli chcesz kupić stację czołową, powinieneś odwiedzić tę stronę

Stacja czołowa to system, dzięki któremu możemy cieszyć się telewizją kablową oraz internetem. To najważniejszy punkt, który skupia różne sprzęty służące do prawidłowej transmisji sygnału telewizyjnego. Wszystkie urządzenia budują razem płynnie pracującą całość. Zobaczmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i gdzie najczęściej jest używana.

Stacja czołowa – sprawna konfiguracja

Stacja czołowa to rozwiązanie wykorzystywane w modułach do odbioru telewizji kablowej – np. w ośrodkach wypoczynkowych, hostelach, obiektach użyteczności publicznej oraz przez dystrybutorów telewizji kablowej. Przenosi ona sygnał do pojedynczych odbiorników. Specjalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego to jeden z kluczowych elementów tworzących stację czołową. Jej konfiguracja odbywa się przy pomocy dedykowanych aplikacji. W skład szafki wchodzą rozmaite moduły – np. DTV AV2 oraz DTVD CI1.

Stacja czołowa – transportuje połączenie do pojedynczych odbiorników

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – przetwarzania sygnałów satelitarnych lub MPEG2. Sygnał analogowy jest gorszy niż cyfrowy – występują zakłócenia w transmisji obrazu, a rozbudowa generuje duże wydatki. Wiele komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma też odrębne porty USB, które pozwalają na dodanie dowolnej zawartości. Kompleksowy układ antenowy uzyskujemy poprzez połączenie rozmaitych komponentów.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]