Podstawowe informacje o działaniu i zastosowaniu motoreduktorów

Jeśli potrzebujesz zamówić motoreduktory, koniecznie wejdź na https://tinyurl.com/ycsc4e9n.

Motoreduktor to w najprostszych słowach zintegrowany układ napędowy skonstruowany z przekładni mechanicznej oraz silnika elektrycznego. Jak pracują motoreduktory i jak się ich używa? Dowiesz się wszystkiego poniżej.

Motoreduktor – ogranicza prędkość obrotową silnika

Motoreduktory pozwalają wydajniej wykorzystać silniki elektryczne jako napęd w rozmaitych zastosowaniach przemysłowych. Przy użyciu przekładni redukującej, znaczna prędkość obrotowa silnika jest ograniczana nawet kilkusetkrotnie, przy symultanicznym proporcjonalnym zwiększeniu jego momentu obrotowego. Owszem efektywność przekładni z żadnym układzie nie jest 100%, dlatego zawsze powstaje drobna dysproporcja między mocą wyjściową a wejściową w układzie. W skład zintegrowanego układu jakim jest motoreduktor z reguły wchodzą dodatkowo inne części jak sprzęgła albo hamulce. Najważniejszym atutem motoreduktorów jest fakt, że są to gotowe zestawy, które da się bez trudu dobrać z katalogu producenta tak, aby ich parametry dokładnie odpowiadały wymogom konkretnego projektu. Konstruktorzy oszczędzają dzięki temu tygodnie, a nawet miesiące, na żmudne obliczenia oraz testy pojedynczych układów elementów. W zależności od konstrukcji oraz rodzaju przekładni, motoreduktor może być dedykowany do długotrwałego bądź krótkotrwałego czasu pracy, jak również do sporych, umiarkowanych bądź niewielkich obciążeń.

W motoreduktorach, w których zastosowano przekładnie kilkustopniowe, można osiągnąć bardzo wysoki zakres przełożeń, wynoszący nawet do kilku tysięcy.

Cenieni producenci motoreduktorów mają w ofercie miliony ich potencjalnych kombinacji

Mimo, że motoreduktory mogą być składane z użyciem kilku typów silników (AC, BLDC, DC oraz szeregowych), dzieli się je ze względu na typ przekładni znajdującej się na ostatnim stopniu przełożenia. Wyróżnia się zatem następujące motoreduktory:
– motoreduktory planetarne (wykorzystujące przekładnię planetarną),
– motoreduktory ślimakowe (posiadające przekładnię ślimakową),
– motoreduktory stożkowe (z przekładnią stożkową),
– motoreduktory płaskie oraz walcowe (wykorzystujące przekładnię walcową).

Brak zapewne takiego sektor gospodarki, w którym nie dałoby się zastosować motoreduktora jako napędu. Czy to przemysł, logistyka lub produkcja żywności, motoreduktory wprawiają w ruch różne automaty, takie jak wyciągi górskie, mieszadła, linie bagażowe na lotniskach albo schody ruchome. Duże spektrum typów zastosowanych w nich przekładni i silników, ich wielkości i mocy spowodowała, że ilość możliwych kombinacji, jakie dzisiaj oferują cenieni światowi producenci motoreduktorów, można liczyć już nie w setkach czy tysiącach, ale w zasadzie w milionach.

Nasza lokalizacja:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]