Skrzynka telekomunikacyjna – czym się kierować?

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdej nieruchomości – reguluje to polskie prawo. U producentów wyróżniamy wiele ich modeli, których konstrukcja musi być przygotowana na każdą ewentualność. W jaki sposób dzielimy skrzynki teletechniczne i jak powinny być skonstruowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – wewnątrz nieruchomości i na powietrzu

Skrzynka telekomunikacyjna musi być skonstruowana z wytrzymałego surowca i jednocześnie umożliwiać docieranie sygnałów Wi-Fi. Na rynku znajdziemy kilka kluczowych rodzajów skrzynek telekomunikacyjnych. Najczęściej spotykany model to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na otwartej przestrzeni, która musi być wytrzymała na ingerencje zwierząt oraz wysoką temperaturę. Inna ważna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której mieszczą się kluczowe przewody – takie jak skrętki koncentryczne oraz niezbędne przyłącza urządzeń – routery, multiswitche. Komponenty w środku skrzynki można zamontować m. in. na paski z rzepem lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – specjalne zamki

Ważnym elementem jest też ochrona przed dostaniem się do szafki osób trzecich. Specjalistyczne zasuwy doskonale spełniają swoją rolę. Bezpieczeństwo jest szczególnie ważne ze względu na dzieci. Pamiętajmy także o zachowaniu ładu wewnątrz szafki – w tym celu wykorzystuje się profesjonalne komory. Na rynku znajdziemy wiele modeli szafek – posiadają one różne rozmiary, co sprawia, że szybko dostosujemy je do naszego mieszkania.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]