Biżuteria z motywem roślinnym – kolczyki kwiatki

Sprawdź, gdzie zamówić kolczyki kwiatuszki.

Kwiaty i ogółem przyroda od stuleci stanowią jeden z ukochanych motywów używanych przez złotników. Przyczyn tego jest naprawdę mnóstwo. Pośród głównych z nich wymienić warto z całą pewnością ogromne zróżnicowanie tego typu motywów sprawiające, że błyskotki z kwiatami noszą zarówno przez dojrzałe kobiety, jak i kilkuletnie dziewczynki. Nie powinniśmy zapominać również o atrakcyjnym wyglądzie, którym często cechują się kolczyki kwiatki tudzież inna biżuteria na bazie motywów roślinnych – ta wszak wyśmienicie współgra zarówno ze stylizacją casual, jak i szykownymi, wieczorowymi sukienkami. Jak jednak dopasować kolczyki kwiatuszki, by ładnie wyglądać?

Kolczyki kwiatuszki – wzbogacone kamieniami szlachetnymi lub emaliowane

Kolczyki kwiatuszki bywają naprawdę błyskotliwym dopełnieniem każdego stroju – nieraz okazują się nawet najbardziej wyrazistym jej dodatkiem. By tak się jednak stało, należy je poprawnie dopasować do konkretnej stylizacji. Jeżeli idzie o kreacje wieczorowe albo te ubierane na oficjalne okazje, najodpowiedniejszym wyborem do nich okażą się niewątpliwie kolczyki kwiatuszki wzbogacone kryształkami Swarovskiego lub drogimi kamieniami. Przy mniej oficjalnych, codziennych stylizacjach schludnie zaś będą prezentować się kolczyki emaliowane. Zwróćmy także uwagę na sposób ich zapięcia – kolczyki inspirowanych wyglądem roślin w większości wypadków zakłada się na sztyfty. Odrębną grupę stanowią kolczyki produkowane z przedtem sporadycznie stosowanych przez jubilerów surowców, jak przykładowo drewno, żywica epoksydowa bądź ceramika.

Kolczyki kwiatki to nie wszystko. Inne wzory inspirowane roślinami

Pozostając nadal w temacie kolczyków kwiatuszków, nie sposób byłoby nie wspomnieć o tym, iż kwiaty nie są jedynym motywem florystyczny, który zaskarbił sobie serca złotników i ich klientów. Ogromną popularnością cieszą się również wzory bazowane na kształcie liści i pnączy. Nieco rzadziej występują – aczkolwiek możemy natknąć się na nie w sklepach – to kolczyki z motywami pełnych roślinnych sylwetek lub owoców.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]