Naszyjniki z kamieniami – zawsze w modzie

Znajdziemy wśród nich naturalne minerały i ich syntetyczne odpowiedniki. Mogą przybierać rozmaite barwy – od brązu, przez purpurę, aż po błękit. Niektóre powinniśmy nosić do eleganckich strojów, inne świetnie będą wyglądały na co dzień. Naszyjniki z kamieniami od stuleci cieszą się ogromnym uznaniem– zmieniają się realia i mody, ale wciąż je chętnie zakładamy, zaś wiele z nich jest ważnymi familijnymi pamiątkami. Dobrze więc napisać kilka słów na temat tego, jak kupować naszyjniki z kamieniami i jak później o nie dbać, by wytrzymały dostatecznie długo.

Które naszyjniki z kamieniami dostępne są na rynku?

Różnorodność kamieni stosowanych do produkcji naszyjników jest wielka – obok kryształów, szafiru czy szmaragdu, znajdziemy wśród nich również materiały produkowane syntetycznie. Najczęściej używane to niewątpliwie cyrkonie oraz kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo niedrogie, a przy tym naszyjniki z kamieniami sztucznymi świetnie prezentują się przy strojach zarówno codziennych, jak i eleganckich.

Większa żywotność naszyjników z kamieniami

Kamienie szlachetne są zazwyczaj naprawdę podatne na zarysowania – przy złym użytkowaniu niełatwo więc je zepsuć. W jaki sposób tego uniknąć? Przede wszystkim – ściągając je za każdym razem, jeśli istnieje prawdopodobieństwo ich zarysowania – w czasie kąpieli, przy sprzątaniu czy pracach manualnych. Wystrzegajmy się również zakładania paru naszyjników z kamieniami jednocześnie – zachodzi prawdopodobieństwo, iż będą się zderzać i przez to uszkodzić.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]