Srebrna biżuteria z ametystami

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w innych krajach, na przykład: Indiach i Kenii. Ze względu na wyjątkową purpurową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach królów brytyjskich. Dziś, znaleźć go można w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się w stylizacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć drobne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać większy element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, ale także z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i zapomina o troskach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własny pogląd.