Srebrne kolczyki – bezpieczeństwo i ciekawy wygląd

Dowiedz się więcej o kolczykach srebrnych

Srebro to najpopularniejszy wśród wytwórców biżuterii surowiec. Nie powinno to jednak dziwić, gdyż naprawdę ma wiele zalet. Koszty jego zakupu są dużo niższe niż żółtego kruszcu, a jest metalem szlachetnym, więc nie koroduje i latami zachowuje swoje właściwości. Srebrne kolczyki są również lubiane z uwagi na bezpieczeństwo ich używania – bardzo zmniejszają bowiem niebezpieczeństwo pojawienia się infekcji. Jako że są naprawdę ciekawym rozwiązaniem dla poszukujących uniwersalnej i wytrzymałej biżuterii, warto powiedzieć kilka słów na temat tego, w jakich sklepach je nabyć oraz jak troszczyć się o srebrne kolczyki.

Srebrne kolczyki – w którym sklepie?

Fantazja designerów srebrnych kolczyków nie zna granic. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno fani sprawdzonych pomysłów, jak i kobiety, które lubią raczej niebanalne wzory. Przed wyborem konkretnych kolczyków dobrze zatem zorientować się, co proponują nam poszczególne sklepy. Najlepszym wyjściem niewątpliwie okaże się kupno w internecie – szczególnie, jeśli zależy nam na wyszukaniu oryginalnych projektów srebrnych kolczyków.

Jak czyścić srebrne kolczyki?

Mimo różnych plusów, srebro posiada także gorsze strony. Najistotniejszy jest fakt, że srebrne kolczyki po kilku latach czernieją. Możemy tego uniknąć regularnie myjąc je specjalnymi preparatami i przechowując w zamkniętych pojemnikach. Nigdy nie wykorzystujmy jednak do ich pielęgnacji detergentów, bo są w stanie zniszczyć delikatny metal.