Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

Więcej o cyrkoniach na www.cyrkonie.com.pl

W zdobnictwie masowo używane są wiele kamieni szlachetnych. Stanowią one piękny dodatek, a także znacznie podnoszą wartość tworzonego dzieła. Skutkiem tego jest fakt, że dość wąska rzesza klientów może pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty w swoim zbiorze. Na szczęście istnieją też alternatywne rozwiązania dla oszczędnych osób.

Co to w ogóle są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane kamienie jubilerskie, nie występujące naturalnie. Z powodu zbliżonych cech oraz wyglądu jest jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów. Zwykle cyrkonia jest przezroczysta, ale wersje zawierające niestandardowe minerały mogą przybierać dowolne barwy, czy też nawet zmieniać się dzięki działaniu światła. Ze względu na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Stomatologia i bizuteria, czyli gdzie spotyka się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie znalazły stałe zastosowanie jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, ale nie jest to oczywiście jedyne ich zastosowanie. Stosuje się je na przykład w celach medycznych (jako tymczasowe uzupełnienie zębów mlecznych), w przemyśle albo też do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach. Dawniej, przez swoje właściwości używane były także przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. W przypadku, gdy zainteresowani jesteśmy najbardziej rozpoznawalną formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy zamówić ją na przykład za pomocą internetu.