Wisiorki srebrne

Jeśli poszukujesz wisiorków, koniecznie wejdź na wisiorki.srebrne.net

Srebro od dawna znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest plastyczne, doskonale wygląda i cechuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się naprawdę czuły, przez co łatwo go uszkodzić. Jak więc dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii są szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno więc stosować ich do pielęgnacji biżuterii, a w czasie sprzątania koniecznie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć pudełka wykładane od wewnątrz delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro nie najlepiej znosi również styczność z wodą oraz wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że straci kolory lub zmieni kształt. Zanim schowamy parę przedmiotów do szkatułki, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką szmatką lub wrzucić do foliowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra najlepiej użyć ciepłej wody z solą – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego sprawdzą się również wódka, białko jaja i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne potrafią uszkodzić powierzchnię.