Wyjątkowy topaz mistyczny

Chcesz nabyć mystic topaz? Odwiedź tę stronę

Wspaniały blask oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od lat szczyci się dużym zainteresowaniem miłośników ozdób. Mimo że z pozoru mogłoby się wydać, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny jest w rzeczywistości normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są rezultatem specjalnej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany wpływowi wysokiej temperatury i powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. To z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego kolor?

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od kruszcu, z jakim jest połączony. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, że topaz przybiera purpurowy odcień, niebieski zaś jest skutkiem podgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Najlepsze efekty daje wykorzystywanie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej lub na Dalekim Wschodzie.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Często używają go zatem do wyrobu wisiorków, kolczyków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do wieczorowych kreacji – świetnie prezentuje się także na co dzień. Ważna jest również mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej można dobrać ozdoby do danego stroju.