Zapięcia kolczyków srebrnych – rodzaje

Zamów srebrne kolczyki na www.bizutik.pl/kolczyki

Kupując kolczyki warto zwrócić uwagę nie tylko na ich kształt, surowiec, z którego są wykonane, i to jak się prezentują, ale również na zapięcie. Oto zwięzły spis najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najszerzej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowych zatyczek, jak np. w sztyftach. Tego typu zapięcie daje spora wygodę noszenia i nierzadko jest wykorzystywane w biżuterii art deco. Wadą tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Jednakowo popularny jak klasyczny bigiel, jednakże łatwiejszy w zakładaniu, dzięki odchylanej tylnej “klapce”. Często stosuje się je przy droższych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest nosić je w okresie letnim, kiedy nie nosi się czapek, szalików ani odzieży z postawnym kołnierzem.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie postanowiły nie przekłuwać uszu. Dziś dość rzadko używane.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma niewielką szansę rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Kolczyki z tego typu zapięciem sprzedają się najczęściej. Znakomicie sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz niedużych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w drobnych, z reguły złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki używane są często w biżuterii dziecięcej.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]