Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Potrzebujesz ściągów szalunkowych? Sprawdź https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie produkty wykorzystuje się w trakcie szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Aby szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były zamocowane we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie wiele elementów używanych do wzmacniania szalunków, m.in. sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, nakrętki, rurki dystansowe, stożki i korki oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala utrzymać stosowny odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające złączyć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają utrzymanie odpowiedniej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób pominąć również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie wysokiej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Rasto czy Peri i można je kupić w przystępnych cenach.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]