Blacha dachowa – trwałe pokrycia z ocynkowanej stali

W tym miejscu zamówisz nowoczesne blachodachówki.

Blachy dachowe to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Rzecz jasna duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich doskonały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blachodachówka to także bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (jedno- oraz wielorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby wykonane z jej użyciem pokrycie było ładne i, co istotne, naprawdę mocne.

Blachodachówka – charakterystyka i atuty

Blacha na dach wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość użytego materiału oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się wieloma walorami. Wśród nich najważniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i związana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące wynikiem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Odpowiednio dobrane warstwy lakiernicze są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że utrzymują one swoją estetykę nawet po latach od montażu. Aby jednakże cieszyć się tymi walorami, blachodachówki rekomenduje się kupować w przetestowanych punktach – najlepiej wprost od producenta.

Nowoczesne blachodachówki – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blachodachówka, z powodu niskiej wagi, znajduje obszerne zastosowanie przy naprawach starych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i całkiem tania – oraz przy stawianiu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Nasza lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08