Cegła ozdobna tylko od najlepszych producentów klinkieru

Płytka klinkierowajest jednym z materiałów stosowanych na elewacjach i innych powierzchniach zewnętrznych budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo proces produkcji klinkieru sprawia, że równie dobrze radzi sobie z ekstremalnymi temperaturami, co uszkodzeniami mechanicznymi lub wilgocią. Planując wykorzystanie tego materiału w swoim domu należy jednak poznać najważniejszych producentów tego produktu i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ich ofercie.

Producenci klinkieru – Wienerberger, CRH, Roben

Jednym ze światowych liderów w produkcji klinkierów jest firma Roben z Belgii. Cegła klinkierowa Roben na budowach całego świata jest obecna od 160 lat. Cegła Roben jest ceniona ze względu na różnorodność oraz wytrzymałość. Inna znana firma produkująca klinkier, austriacka firma Wienerberger, powstała na początku XIX wieku, zaś w Polsce na rynku funkcjonuje od 1995. Cegła klinkierowa Wienerberger w budownictwie jest znana dzięki innowacyjności rozwiązań użytych w jej produkcji. CRH – kolejny producent klinkieru, to znana firma z Irlandii. W gronie najważniejszych producentów klinkieru znalazła się Firma z Polski. Klinkier Przysucha należy do najstarszych produktów polskich tego typu – jest on obecny na rynku od prawie 50 lat.

Modele klinkieru

W ofercie producentów klinkieru znajdziemy najróżniejsze modele – dzięki temu bez trudu dobierzemy modele odpowiednie do naszej wizji. W sklepach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier ręcznie formowany, przeznaczony głównie do renowacji zabytkowych budynków, jak i maszynowy, który dzięki gładkiej powierzchni świetnie sprawdzi się w nowoczesnych projektach.