Czym charakteryzują się drzwi zewnętrzne drewniane?

Drzwi zewnętrzne pełnią kilka funkcji – zabezpieczają przed włamaniem się osób niepowołanych, izolują od szumu docierającego z ulicy oraz ochraniają dom przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Kiedy nabyć drzwi dwuskrzydłowe? Dlaczego opłaca się zainwestować w drewniane drzwi wejściowe?

Drzwi drewniane wejściowe – połączenie nowoczesności z tradycją

Kupno drzwi wejściowych to jedna z najpoważniejszych decyzji, jakie musi podjąć każdy posiadacz mieszkania. Drewniane drzwi wejściowe z uwagi na swoją wytrzymałość oraz właściwości od dziesięcioleci cieszą się ogromną popularnością. Drewno znakomicie się prezentuje i można je wykończyć na różne sposoby. Prawidłowo skonstruowane drewniane drzwi wejściowe cechują się energooszczędnością i mają niewysoki współczynnik przenikania ciepła, co powoduje, iż koszty ogrzewania nie są za wysokie, a mimo wszystko w domu panuje komfort termiczny. Szukając drzwi do mieszkania trzeba zwrócić uwagę na modele o przekroju 68 mm ewentualnie 92 mm. Wyjątkowym popytem wyróżniają się ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna klejonego trójwarstwowo, dzięki swoim parametrom – są one odporne na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne, więc rewelacyjnie sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Współczesne zewnętrzne drzwi drewniane są wyposażone w uszczelki najnowszej generacji.

W co wyposażone są drzwi wejściowe?

W sprzedaży można znaleźć też drzwi drewniane na wymiar, które są rekomendowane w razie posiadania niestandardowych otworów drzwiowych. Natomiast dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne to propozycja dla tych, którym zależy na nietuzinkowym designie. Jeżeli szukamy drewnianych drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych na wymiar, należy skorzystać z usług przedsiębiorstwa, które zrealizuje nietypowy wzór na zamówienie, a przy tym da długą gwarancję na swój wyrób. W drzwi drewniane można wstawić wspaniale wyglądające szyby, na przykład witrażowe. Kupujący mogą także wybierać spośród rozmaitych modeli szyldów. Prócz zalet estetycznych, trzeba także podkreślić inne przymioty, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Coraz częściej wyposaża się je w zabezpieczenia antywyważeniowe, wobec tego ciężko je sforsować. Gwarantuje to domownikom doskonałą ochronę. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe posiadają również wielopunktowy zamek listwowy, a klient może wybrać niski próg drewniany lub aluminiowy. Aby chronić powierzchnię drewnianych drzwi wejściowych przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, przy ich produkcji wykorzystuje się impregnaty najlepszej jakości.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]