Dźwigary – czy można je wynająć?

Sprawdź, gdzie zamówić dźwigary.

Szalunki to struktury potrzebne na większości budów. Dzięki nim możliwe jest modelowanie odpowiedniego kształtu ścian wylewanych z kompozytu, jak również przygotowanie w nich wlotów na drzwi i okna. Szalunki okazują się także potrzebne przy formowaniu sklepień – w takim przypadku ich najważniejszym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania wzniesienie jakiegokolwiek wielopiętrowego budynku byłoby niemożliwe. Dźwigary sprawiają, że sklepienie nie zapada się natychmiast po wylaniu i może zestalić. Z jakich tworzyw wytwarza się dźwigary? Gdzie można je zdobyć?

Z z jakich surowców produkowane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na spore, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. W związku z tym jego najważniejszą cechą jest trwałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość produkcji i rodzaj wykorzystanych do tego materiałów. Te powinny być właściwie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem odporności na potężne naciski. Najodpowiedniejszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak sosna, topola, buk czy olcha. Nadzwyczaj ważne jest również odpowiednie pokrycie dźwigarów impregnatem, które ochroni je przed niekorzystnym wpływem wilgoci, klejów i innych ciekłych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc czynników, które często zagrażają strukturze drewna.

Dźwigary – można je wynająć

Podmioty, które na co dzień zajmują się budową wielopoziomowych budynków mają własne dźwigary. Ich kupno i magazynowanie wiąże się jednakże z pewnymi kosztami. Natomiast przedsiębiorstwa, które rzadko podejmują się zleceń tego rodzaju, mogą uniknąć wspomnianych problemów. Najlepszym wyjściem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów, a także innych elementów szalunków.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]