Gdzie wynająć rusztowania?

Rusztowania to kluczowe części ekwipunku ekip remontowych. Pozwalają na łatwe dotarcie do wysoko usytuowanych części obiektów, nie sprowadzając przy tym niebezpieczeństwa dla pracujących u góry ludzi. Dzięki rusztowaniom remonty wiekowych kościołów, domów mieszkalnych czy wieżowców są znacznie łatwiejsze niż dawniej. Rusztowania są także wykorzystywane przez ekipy parające się myciem szyb oraz naprawami sieci wysokiego napięcia. Używane są oprócz tego w przetwórstwie chemicznym. Oprócz rusztowań warszawskich stosowane są również modele jezdne – niezbędne szczególnie przy pracach obejmujących spore obiekty.

Z czego produkuje się rusztowania?

Kiedyś rusztowania robione były zazwyczaj z drewna. Tego typu konstrukcje były co prawna nieciężkie, lecz niesolidne, co sprawiało, że przy skończonym projekcie konieczne były co najmniej małe naprawy. Do dziś w Azji rusztowania wykonuje się z pni bambusa. Dziś najczęściej wykorzystywanym typem rusztowań są konstrukcje wyprodukowane ze stali, która jest surowcem solidnym, a jednocześnie stosunkowo lekkim. Znacznie lżejsze jest aluminium, które stosuje się zwłaszcza do produkcji rusztowań jezdnych, które powinny być jak najlżejsze.

Jaka firma wypożyczy rusztowania?

Ze względu na ochronę osób pracujących na rusztowaniach, naprawdę istotne okazuje się to, od kogo je wypożyczymy. Warto stawiać przede wszystkim na firmy ze świetną renomą oraz polecane przez wcześniejszych klientów. Sprawdźmy również, czy interesująca nas ekipa świadczy oprócz tego montaż oraz rozłożenie rusztowań – jest to bowiem zlecenie, do jakiego potrzebne są odpowiednie kwalifikacje, a nie możemy zapominać, iż w dużym stopniu wpływa to na ochronę znajdujących się na górze pracowników. Ceny wynajmu rusztowań są bardzo zróżnicowane i biorą się z okresu wynajmu, metrażu konstrukcji i innych rzeczy.