Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Znajdź hakowce

Na rynku dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak sporo typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną konstrukcją i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie materiały można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do specyfiki składowanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne, zdemontowane elementy stolarki otworowej, a także gruz, złom – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych bądź produkujących granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów oraz firm transportowych

W przypadku ładunków o znacznych rozmiarach niebędących odpadami czy też potrzebujących selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Nasza lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]