Profile aluminiowe w różnych branżach

Dowiedz się więcej o profilu aluminiowym na https://metal-e.pl/pl/c/PROFILE-ALUMINIOWE/50.

Aluminium należy do najczęściej wykorzystywanych w architekturze materiałów. Do jego atutów należy przede wszystkim niewielka gęstość, bo ta sprawia, że wyprodukowane z niego części nie są ciężkie – a to umożliwia wykonanie mnóstwa różnorodnych konstrukcji. Ma niestety pewne minusy – w stanie czystym nie jest zbyt odporne, dlatego w architekturze raz pozostałych gałęziach przemysłu stosuje się zwłaszcza jego stopy, które cechują się sporą odpornością przy wspomnianej niedużej wadze. W budownictwie najczęściej stosowanymi elementami są pręty i profile aluminiowe. W jakich celach jednak dokładnie się je stosuje?

Profile aluminiowe w mobilnych konstrukcjach

Profile aluminiowe to idealny surowiec do produkcji przenośnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem wykonuje się między innymi wiaty dla sklepów i imprezowe, mobilne sceny oraz stanowiska wystawiennicze. Na ich popularność w największej mierze wpływa ich lekkość oraz solidność, ale też prostota projektowania konstrukcji i to, iż bez trudu można osiągnąć dzięki nim wymagany wygląd. Pozwalają na to nowoczesne techniki takie jak malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą zostać pokryte farbą o wybranym kolorze na długi okres, gdyż naniesiona w ten sposób warstwa jest wytrzymała na zarysowania.

Gdzie oprócz tego wykorzystuje się profile aluminiowe?

Oprócz scen przenośnych, profile aluminiowe są stosowane także w pozostałych branżach. Świetnie zdają egzamin jako części różnego rodzaju urządzeń, wyposażenia dla aktywnych oraz pojazdów. Profile aluminiowe są też wykorzystywane przez inżynierów w wojsku, przy budowie oszklonych obiektów budowlanych, w produkcji balustrad oraz ogrodzeń, a poza tym w transporcie drogowym. Dobrze także wspomnieć, że profile aluminiowe są często stosowane przez firmy produkujące sprzęt RTV i AGD.

Nasza lokalizacja:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]