Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Chcesz zamówić podpory szalunkowe? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się ich używa? Kiedy opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej zastosowanie

Pośród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy rodzaj stosowany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią również drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala stosować je w wielu sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną trwałością, są również proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również moduły wykonywane przez firmy Olan, Pionart czy Hunnebeck. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się nowatorskimi rozwiązaniami, przemyślaną konstrukcją oraz wysoką jakością. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w niekorzystnych warunkach. Obecnie dużo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]