Szalunki – bez nich wiele nie zbudujesz

Jeśli chcesz kupić szalunki Kraków, koniecznie sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli po prostu szalunki, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające stawianie ścian budynków. Przeważnie stosuje się je podczas wylewania ścian z betonu – wtenczas są one niezbędne do tego, aby nadać im odpowiedni kształt i zapobiec rozlewaniu się mieszanki. Ponadto szalunki wykorzystuje się również w trakcie stawiania obiektów murowanych, gdzie ich użycie umożliwia wykonanie otworów na bramy, okna i drzwi. W tym wpisie objaśniamy, z czego robi się dzisiejsze szalunki i jakim sposobem inwestorzy mogą je znaleźć.

Szalunki z metalu, sklejki bądź drewna

Najdłużej znanym typem szalunków jest struktura utworzona z desek drewnianych czy też mocnych sklejek zespolonych ze sobą gwoździami, która po zdemontowaniu może być wykorzystywana ponownie. Rozbiórka takich szalunków jest jednak pracochłonna – większość inwestorów oraz wykonawców wybiera zatem zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur przeznaczonych do błyskawicznego i łatwego składania oraz rozkładania. Tego rodzaju szalunki mogą być wyprodukowane z metalu, drewna lub sklejki, a także łączyć w sobie 2 a nawet 3 materiały. Na ogół jednakże korzysta się ze sklejki – przede wszystkim z takich gatunków drewna jak topola czy brzoza, a całą strukturę scalają belki, łączniki, głowice ze stalowe lub aluminiowe i narożniki.

Wynajem szalunków – dla kogo?

Przedsiębiorstwa cyklicznie zajmujące się pracami murarskimi dysponują swoimi szalunkami. Inaczej jest natomiast w przypadku ekip, które oferują inne usługi czy inwestorów, którzy zamierzają zamierzających postawić pojedynczy obiekt. Zakup wszelkich elementów potrzebnych do skonstruowania szalunku nie byłby rentowny . Dużo rozsądniejszym wyjściem jest wypożyczenie szalunków.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]