Trapez na dach – ekonomiczne i wytrzymałe pokrycie

Blachy trapezowe tworzą wytrzymałe pokrycie, są tanie i mogą być wykorzystywane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i składnic czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się coraz bardziej popularny?

Blachy trapezowe dachowe – niedrogie i mocne pokrycie

Nazwa blachy trapezowej czerpie od jej kształtu – płaty mają przetłoczenia w przypominające trapez. Proces jej montowania jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Budulec ten jest ceniony też ze względu na zalety ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie pociągają za sobą wielkich kosztów. Z uwagi na niewielką cenę materiału i bezproblemowy montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej stosowana do wykonywania pokryć dachowych i może być znakomitą alternatywą dla droższej blachy na rąbek. Rozwiązanie to cechuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową może wytrzymać w dobrej kondycji przez kilkanaście lat. Do tego jest bardzo lekki, dysponuje wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i negatywne czynniki atmosferyczne.

Gdzie może być użyta blacha trapez?

Blacha trapezowa świetnie sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, m.in. w stylu minimalistycznym. Dobrze prezentuje się na obiektach z dachem o znacznej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być również wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z rozmaitych względów nie można stosować tradycyjnych dachówek ceramicznych. Blacha trapezowa będzie też doskonale prezentować się jako wykończenie składów, wiat lub obiektów gospodarczych. Blachy trapezowe dachowe dachową wypada kupować bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy pewność, iż towar jest najwyższej jakości i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą gamę kolorów blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, m.in. systemy rynnowe.

Nasza lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08