Dolomity – raj dla miłośników wypraw trekkingowych

Co powinno się wiedzieć o Dolomity trekking?

Miłośnicy aktywnego wypoczynku zapewne przebyli nieomal wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju, które położone są w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Zdecydowanie budzą one zachwyt, aczkolwiek osoby, które często praktykują ten typ aktywności po jakimś czasie chcą poczuć powtórnie emocje płynące z wypraw po mało znanym zakątku świata. Dlaczego zatem korzystać tylko z marszrut w polskich górach, jeśli można podziwiać zachwycający krajobraz włoskich Dolomitów?

Charakterystyka włoskich Dolomitów

Dolomity, a więc pasmo górskie położone w całości w Alpach Wapiennych, charakteryzują się pokaźną ilością turni, baszt skalnych oraz skalistych grani, które w czasie dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to również jedno z najbardziej zachwycających pasm górskich Europy (o ile nie świata!), nie dziwi zatem, że w pierwszej dekadzie XXI wieku wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w górach tych występują liczne urwiska, nadzwyczaj strome stoki i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich też dużo bezpiecznych tras, z którymi da sobie radę zdecydowana większość osób mających pewne doświadczenie w trekkingu.

Trekking w Dolomitach dla początkujących oraz zaawansowanych turystów

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu niewątpliwie zachwyci przeprawa przez ten masyw górski po via ferratach, a więc po szlakach, które są wyposażone w stalowe liny asekuracyjne. Scenariusz wypraw tego rodzaju jest tak skonstruowany, aby członkowie grupy mieli czas na szkolenie z reguł asekuracji, jak również metod poruszania się po takiej trasie. Doświadczeni i posiadający dobre przygotowanie fizyczne turyści będą zachwyceni przeprawą po trasie na graniach Brenty, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla większości turystów bardzo wyczerpująca, lecz jej uczestnicy niewątpliwie nie zapomną o niej przez całe życie. W Dolomitach można spędzić także w aktywny sposób zimowe miesiące, poruszając się po mało spadzistych obszarach na rakietach. Tak można podziwiać m.in. widoki na szczyt Averau oraz grupę Dolomiti di Sesto.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]