Kto może uprawiać trekking?

Niezwykła oferta trekkingów

Chodzenie po wysokich górach utożsamiamy szczególnie z naprawdę doświadczonymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów zbędne okazują się zwykle specjalistyczne kwalifikacje – w wielu pasmach wytyczono bowiem trasy, z którymi upora się każdy turysta – jeżeli rzecz jasna będzie wyposażony w odpowiednie akcesoria, tj. buty z odpowiednią podeszwą oraz kijki zapewniające przyczepność na stromych nawierzchniach. Na najniebezpieczniejszych fragmentach potrzebna będzie też obecność sprawdzonego instruktora, który pokaże, jak używać opcjonalnego, gwarantującego ochronę sprzętu. Kiedy jednak będzie on potrzebny? W jakich miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Narzędzia do trekkingu

Trekkingi są niekiedy organizowane w bardzo technicznym obszarze, co sprawia, że niezbędne stają się akcesoria umożliwiające przejście trasy. Najistotniejszymi z nich są niewątpliwie raki, które zapewnią przyczepność również na ośnieżonych szlakach – a na wielu górach spotkać je możemy również latem. Na wysokich podejściach pomocny będzie także czekan. Do korzystania z tych akcesoriów niezbędne są odpowiednie kwalifikacje – z tego względu nieobyci klienci na trekkingi muszą udać się wraz z instruktorem, bo ten pokaże nam, jak bezpiecznie przejść szlak.

Trekkingi na Starym Kontynencie i nie tylko

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej interesujących szczytów na świecie, które zazwyczaj są nieosiągalne dla zwykłych turystów. Najchętniej organizowane są w wysokich pasmach – polscy górołazy chętnie wyjeżdżają w słowackie Tatry, a poza tym w Alpy czy na skandynawskie fiordy. Dużym zainteresowaniem wśród miłośników trekkingu szczyci się też Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy mają już jakieś umiejętności w wędrówkach po górach mają szansę natomiast udać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam na przykład u podnóża Broad Peak i Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]