Najpiękniejsze trasy rowerowe Małopolski

Wszystko o trasami rowerowymi w Małopolsce.

Małopolska może poszczycić się dużą rozmaitością geograficzną naturalną i pięknymi widokami. Kolosalne wrażenie robią przede wszystkim góry, jakich w Małopolsce nie brakuje – jednakowoż nie tylko. Dużo z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Przedstawiamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najpiękniejsze trasy rowerowe / Trasy oraz szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy i szlaki rowerowe w Małopolsce są niesłychanie zróżnicowane. Odszukamy tutaj zarówno takie szlaki rowerowe, które są zawiłe technicznie, jak i trasy idealne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są bardzo malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co umożliwia beztroską jazdę i podziwianie pejzaży.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie jesteśmy w stanie nie nadmienić o trasie VeloDunajec, jaką co poniektórzy nazywają wprost wizytówką Małopolski. Po drodze spotykamy dużo atrakcji, pomiędzy innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, jednak prawdopodobnie najogromniejszą z nich jest wycieczka szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze panoramy są pamiętne!
Inną trasą rowerową, jaka należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w największym stopniu znanych oraz najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie naokoło Jeziora Czorsztyńskiego. Jego atutem – oprócz ślicznych widoków (i to bez względu od pory roku) – jest oszałamiająca powierzchnia oraz mnogość atrakcji i dostatnie zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na koniec nadmieńmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bo własny rowerowy wariant. Ten trakt rowerowy zapewnia takie atrakcje jak malownicze ruiny zamków i piękna przyroda, ale także przewyższenia oraz trudności techniczne na trasie.