Spływ pontonowy Dunajcem – emocjonująca rozrywka

Odpoczynek na rzekach kojarzy nam się z reguły ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróży znana w Polsce od ponad 100 lat i nadal znajduje nowych sympatyków. W ostatnich latach doczekał się jednakże godnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Daje on dużo większe emocje od spływu kajakiem, a w tym samym czasie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się krajobrazami nieosiągalnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting po Dunajcu – dla kogo?

Osoby decydujące się na rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów przystosowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie jednakże umiejętność pływania i obsługi wioseł, uzyskana na przykład w kajaku lub kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, że spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wypraw. Aby sprawnie poradzić sobie z bystrym nurtem i przeciwnościami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej kondycji i lubić aktywne, również nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy rekompensują wspaniałe widoki. Rafting po Dunajcu to idealna okazja do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca należą bowiem do najbardziej przyciągających krajobrazowo regionów naszego kraju, a – można powiedzieć – i całej Europy. Spływ pontonowy po Dunajcu to również wspaniała opcja dla miłośników mocnych wrażeń, gdyż szlak obfitujący w wiele przeszkód i meandrów podaruje wiele niezapomnianych emocji.