Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

Trekkingi - sprawdź najkorzystniejszą ofertę

Wypady w góry mogą mieć rozmaite postaci. Od krótkich spacerów po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe marsze po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (zarówno oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek zyskujemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i kontaktu z dziewiczą przyrodą.

Skala trudności trekkingów

Poziom trudności technicznej jest uzależniony od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Profesjonaliści rozróżniają 3 stopnie trudności wypraw w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga lepszej kondycji fizycznej oraz minimum elementarnego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Tatrach. Trzeci poziom to wycieczki dla osób z doskonałą kondycją, wiedzą z zakresu charakteru wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w użyciu sprzętu, a także niebojących się niekomfortowych warunków obozowania w ciągu kilkudniowej wędrówki.

Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego typu rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o inne pasma Europy, sporą popularnością szczycą się Alpy, wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, a także bałkańskie Góry Przeklęte. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu mogą z kolei spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Himalajach, Karakorum lub Andach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]