Wyprawa na wulkaniczne szczyty masywu Kilimandżaro

Skieruj się tutaj jeśli jesteś zainteresowany Kilimandżaro wyprawa.

Zdobywanie górskich szczytów to marzenie licznych podróżników, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyjazdy. Pamiętnych przeżyć bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Turystów wabią przede wszystkim przepiękne krajobrazy, zanikające już lodowce, jak również sposobność ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. W skład masywu wchodzą Mawenzi, Uhuru i Shira – trzy szczyty będące pozostałością po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymusza właściwą preparację – z uwagi na sporą wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast zmienna pogoda powoduje, że zdobycie masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą charakteryzować się dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co powinno się wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw febris flava, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy wskazane jest również wyposażyć się w leki zmniejszające niebezpieczeństwo zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się ochroni także odpowiednia profilaktyka – używanie preparatów odstraszających owady, a także nakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, by uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]