Wyprawa w Himalaje – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Wycieczka w Himalaje - poznaj aktualną ofertę.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to niemało czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie nadmienić również o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje stały się polem rywalizacji uznanych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też wśród zwykłych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Problemy sprawia również samo opracowanie wyjazdu – kupno biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkowym atutem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie mających doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum lub Himalaje sporadycznie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednak, iż te masywy leżą poza ich zasięgiem, ponieważ nieraz aranżowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Annapurna czy Lhotse. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu mieszkańców Nepalu oraz podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]