Wyprawy górskie – gdzie można się wybrać?

Potrzebujesz więcej informacji o aktualnej ofercie wypraw? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl

Wiele osób spędza swój czas przemierzając górskie szlaki. Zwykle rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, wraz z upływem czasu jednak przestaje im to wystarczać. Szukają nowych wrażeń – ich pragnieniem stają się wycieczki w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty położone w oddalonych od naszego kraju rejonach stają się obecnie osiągalne.

Wyprawy górskie – o czym nie zapominać, planując wyprawy?

Aktualnie przed amatorami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy polskie i słowackie Tatry, ale też najwyższe góry Azji, Afryki czy Meksyku. Bez wątpienia ogromnym udogodnieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest funkcjonowanie na krajowym rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Kazbek bądź Elbrus. Rzecz jasna pomoc agencji bardzo dużo usprawnia, ale jej pracownicy nie zdobędą szczytów za nas. Konieczna jest sprawność fizyczna, która pomoże nam znieść trwającą wiele godzin wędrówkę z niezwykle masywnym, mającym nawet 15 kilogramów plecakiem z odpowiednim do warunków klimatycznych ubiorem i właściwym sprzętem.

Wyprawy w góry – jakie wymogi stawiane są uczestnikom?

Od wszystkich, którzy podejmują decyzję o wzięciu udziału we wspinaczce wysokogórskiej – na Pik Lenina, bazę pod Annapurną, Elbrusbądź Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w podobnych do tego rodzaju wyprawach, gdyż im wyżej będziemy się wspinać, tym większe niebezpieczeństwo rozwoju choroby wysokościowej. Umiejętność posługiwania się czekanem czy przemieszczania się w grupie, której członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to wymogi, które trzeba bezwzględnie spełniać. Nie można zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Znaczenie ma więc doświadczenie pracy w grupie. W czasie wyprawy w góry konieczne jest stu procentowe podporządkowanie się decyzjom podejmowanym przez lidera grupy.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]