Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Wyprawy - więcej o ofercie na www.exploruj.pl/wyprawy/.

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi więc to, że wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności szlaków sprawia, że każdy – także absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednak sprawiać sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte trudności mogą okazać się wyjątkowo dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich wypadkach warto skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób aranżujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod nadzorem doświadczonego przewodnika, nie świadczy jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane kierunki

Silnym zainteresowaniem wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, niemniej jednak ze względu na wysoki poziom trudności i wysokie koszty nie każdy miłośnik gór decyduje się na te rejony. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na zdobywaniu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym rodzime firmy organizują też wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]