Kurs modelowania 3D – kto na nim skorzysta?

Świat grafiki cały czas ewoluuje i coraz częściej twórcy odchodzą od dotychczasowych technik preferując wykonywanie swoich dzieł tylko w formie cyfrowej. Współczesne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko wolność wykonywania dzieł 2D, ale także odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Rozpoczęcie nauki modelowania 3D nie generuje już dużych kosztów – można po prostu ściągnąć program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia animacji oraz obrazów 3D, a który jednocześnie jest w pełni bezpłatny.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem znającego program instruktora

Obsługę dowolnej aplikacji można przyswoić sobie na własną rękę, lecz proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i nierzadko bywa niezmiernie frustrujący. Z tego też powodu zapisanie się na kurs modelowania 3D będzie niezwykle pomocne osobom, które dopiero odkrywają Blender 3D. Zaznajamianie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami czy nanoszenie rozmaitych efektów i tekstur na modelowany obiekt będzie łatwiejsze, jeżeli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego pedagoga. Instruktor na bieżąco dokonuje korekty modeli wykonywanych przez uczestnika kursu pokazując detale, które wymagają dopracowania i sugerując ku temu trafne drogi. Jak w wypadku innych kursów najlepiej, by był on prowadzony w małych zespołach, co pozwoli instruktorowi na poświęcenie każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność poszukiwana w świecie filmu i gier wideo

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś umiejętnością pożądaną i cenioną zwłaszcza w branży gier komputerowych, projektowej i filmowej. Opanowanie oprogramowania Blender 3D daje tym samym niemało nowych możliwości zawodowych. W czasie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne dzieła, które potem można bez obaw umieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednakże, że kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników tego rodzaju kursów to po prostu hobbyści oraz artyści chcący znaleźć nowe drogi wyrażania siebie lub rozwinąć swoje obecne umiejętności.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]