Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Kurs digital painting - w tym miejscu dowiesz się więcej o pełnej ofercie.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dłuższego czasu usiłują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Talent do malarstwa tradycyjnymi metodami obecnie nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży filmowej czy gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki w procesie kreowania postaci czy świata przedstawionego stosują w głównej mierze zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tym ogromna grupa młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu sięga po znane programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Digital painting – bezgraniczna wolność dla twórców

Istnieje wiele programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że służył głównie jako software do retuszu zdjęć, szybko stał się głównym oprogramowanie game developerów oraz artystów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak przykładowo GIMP, Krita czy Corel Painter, w których przy użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przywodzące na myśl malunki wykonane temperą, farbami olejnymi lub farbami akwarelowymi. Digital painting daje twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia błędnych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie wyczerpią!

Szukaj kursu digital paintingu online z możliwością konsultacji z autorem kursu

Zasadniczo uczenie się malarstwa komputerowego odbywa się tak jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze próby można podjąć samodzielnie, jednak aby stosownie rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać wszystkie opcje oprogramowania i niezbędne metody stosowania pędzli, radzimy wykupić kurs przygotowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie kurs digital paintingu, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie analizują takie kursy jest ogromne i uczą one dużo więcej niż wyłącznie najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednak, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Nasza lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]