Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

Oferta warsztatów kulinarnych dla dzieci w dobrej cenie. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Dzieci lubią asystować nam w kuchni – wybierać i przynosić składniki czy przystrajać ciasta. Chcesz podsycić fascynację swojego malucha? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego dotyczą takie zajęcia.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla pociech w przedziale wiekowym od 6-10 lat. Podczas warsztatów dzieci uczą się samodzielności i kształtują swoją pomysłowość i co jest niezwykle ważne – zyskują praktyczne umiejętności. A równocześnie kapitalnie się bawią. Wybieranie i mieszanie ingredientów, ćwiczenie nieskomplikowanych przepisów oraz łączenie ciekawych smaków – całość sprawia, iż maluchy ochoczo gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się również z regułami, jakie należy stosować w kuchni, co niewątpliwie podnosi ich bezpieczeństwo podczas gotowania. W warsztatach asystują też rodzice, tym samym jest to świetna okazja do spędzenia wspólnie popołudnia z dzieckiem. Rodzice mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a potem spróbować tego, co przygotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z wykwalifikowanym szefem kuchni

Spotkania odbywają się w Krakowie i prowadzone są przez trzy godziny zegarowe. W czasie kursu maluchy szykują danie główne i deser. Mali wielbiciele kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – spróbować swoich sił w pieczeniu pachnącej, przystrojonej świeżymi dodatkami tradycyjnej pizzy, albo przyrządzić smaczny makaron na słono bądź słodko. W trakcie warsztatów dzieci przygotowują również pyszną deser – mus z mascarpone i polewą owocową. Nauka poprzez uczestnictwo w zabawie to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu, a własnoręczne szykowanie ukochanych dań przynosi pociechom moc satysfakcji. Nawet najbardziej krnąbrne dziecko będzie z zaangażowaniem przykładać się do pieczenia idealnej pizzy lub przystrajania tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci organizuje wykwalifikowany szef kuchni, który posiada wieloletnią praktykę oraz doskonałe nastawienie do dzieci.

Nasza lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]