Bezbolesne leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest przyjemnym tematem. Obecnie zaś, wykorzystując odpowiednie narzędzia i – w szczególności – skuteczne leki znieczulające, lekarze są w stanie zagwarantować pacjentom, że leczenie będzie całkowicie bezbolesne. Leczenie kanałowe jest potrzebne zawsze, kiedy rozwinie się stan zapalny miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu supercienkich sprzętów, dzięki którym stomatolog jest w stanie dotrzeć do najgłębiej położonych warstw zęba. Warto przy tym wiedzieć, że w leczeniu kanałowym używa się również innych, nierzadko bardzo złożonych technologicznie narzędzi. Jakich?

Narzędzia do leczenia kanałowego

Obok sprzętów manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę ważne są mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba transmitują do monitora przed oczami dentysty, ograniczając niemal do zera niebezpieczeństwo wszelkiego typu błędów. W leczeniu kanałowym istotne będzie także mierzenie długości kanałów. Osiągnięcie dużej precyzji umożliwiają specjalne maszyny cyfrowe – endometry. Oprócz tego stomatolodzy wykorzystują też specjalne narzędzia, jakie pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane skrócenie zabiegu oraz polepszenie samopoczucia leczonego.

Leczenie kanałowe – dla kogo refundowane?

Rozpoczynając leczenie kanałowe powinniśmy pamiętać, iż nie zawsze jest ono fundowane przez kasę chorych. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest osobom poniżej 18 lat. Pozostali nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów przednich – kłów oraz siekaczy. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie natomiast w pełni płatne. Jeżeli będzie ono niezbędne, powinniśmy udać się do stomatologa dysponującego nowoczesnymi narzędziami i zawczasu dowiedzieć się, co o jego usługach dotychczasowi pacjenci mówią w sieci.