Chirurg naczyniowy – od niego zależy nasze zdrowie

Specjaliści przeprowadzający operacje muszą posiadać duże doświadczenie, zwłaszcza jeśli zabiegi skupiają się w obrębie tętnic. Przekonajmy się zatem jakie metody stosuje chirurg naczyniowy i co należy zweryfikować szukając dobrego specjalisty.

Chirurg naczyniowy wyleczy stopę cukrzycową

W dzisiejszych czasach nauka ciągle się udoskonala i zapewnia wyleczenie nawet bardzo trudnych schorzeń. Chirurg naczyniowy najczęściej przeprowadza operacje dotyczące miażdżycy, tzw. stopy cukrzycowej oraz niewydolności kończyn górnych, czyli związanych ze zwężeniem średnicy naczyń krwionośnych. Choroby takie pojawiają się zwykle po 45. roku życia oraz u pacjentów prowadzących nerwowy tryb życia. Najbardziej niebezpieczne czynniki to: palenie papierosów, pochłanianie dużych porcji tłuszczów zwierzęcych, brak ćwiczeń.

Jakiego rodzaju zabiegi wykonuje chirurg naczyniowy

Pacjenci cierpiący na tętniaki aorty najczęściej kwalifikują się do operacji przeprowadzanych nieinwazyjnymi metodami. Najważniejsze techniki leczenia to chemoembolizacja i termoablacja. Embolizację, czyli terapeutyczne zwężenie przekroju naczynia stosuje się przy krwawieniu narządów. Wspaniałe wyniki daje też skleroterapia, szczególnie w leczeniu popękanych naczynek. Chirurgia naczyniowa bazuje na bezpiecznych metodach, ale zawsze sprawdzajmy przede wszystkim wiedzę i umiejętności lekarza, który będzie wykonywał wszystkie czynności. Pamiętajmy też o rekomendacjach innych pacjentów. Najsłynniejsze kliniki z zakresu chirurgii naczyniowej to Kraków, Poznań i Wrocław.