Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Kwestia pyłu zawieszonego w atmosferze zagościła już w świadomości statystycznego mieszkańca naszego kraju i coraz rzadziej jest lekceważona. Polacy zauważyli, iż jakość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, ma znaczny wpływ na nasz stan fizyczny. Tak długo jak nie zostaną wprowadzone systemowe rozwiązania, każdy powinien zatroszczyć się o swoje zdrowie, przykładowo poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od cenionych producentów

Im bardziej zurbanizowany region, tym bardziej prawdopodobne jest ryzyko obecności dużego stężenia pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Na rozwój licznych schorzeń układu oddechowego narażeni są najczęściej rezydenci większych miast i terenów w pobliżu zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery znaczne ilości pyłów zawieszonych. Regularne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na pokaźne zmniejszenie negatywnego oddziaływania zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to w tej chwili coś nowego na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza szeregu renomowanych producentów, jak przykładowo Meaco, LIFAair czy AirFree, od lat obecne są w ofercie wielu sklepów. Co kluczowe, poza eliminacją z powietrza pyłów, często mają one też inne przydatne funkcje.

Wykrywanie CO2 i jonizacja – pozostałe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza występują w różnych rozmiarach, wobec tego łatwo dostaniemy sprzęt stosowne do określonej objętości pokoju. Oczyszczacze są względnie nieduże, toteż bez ograniczeń można przenieść je między pokojami. Poza odfiltrowywaniem z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, zatrzymują one też mikroorganizmy oraz grzyby, które mogą być przyczyną licznych chorób bądź reakcji alergicznych, a także groźny formaldehyd. Sporo oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża i jonizuje cząsteczki powietrza, co wytwarza w domu orzeźwiającą atmosferę, a przy tym przynosi mocniejszy sen. Część oczyszczaczy ma także detektory ostrzegające o obecności dwutlenku węgla. Nabycie oczyszczacza powietrza poleca się przede wszystkim osobom podatnym na alergie.