Czy warto kupić urządzenie do oczyszczania powietrza?

Problem kiepskiej jakości powietrza dręczy nawet mieszkańców niedużych polskich miasteczek. Powietrze w w kraju nad Wisłą jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych ze wszystkich państw UE. Ciągnący się przez wiele lat brak przepisów dotyczących domowych instalacji grzewczych, jak również mandatów za spalanie w paleniskach niebezpiecznych surowców, takich jak produkty z plastiku czy gumy, wywołały duże zapylenie powietrza. Oddziałuje to niekorzystnie na zdrowie obywateli. Czy można zatem zatroszczyć się o oczyszczanie powietrza we własnym mieszkaniu?

Oczyszczanie powietrza – zatroszcz się o czyste powietrze w swoim mieszkaniu

Kwestia oczyszczania powietrza to zagadnienie, które wszystkie kraje rozwinięte powinny bezwzględnie rozwiązać, jeśli zależy im na zdrowiu ich obywateli. Będzie to zapewne wieloletni oraz skomplikowany proces. Miast jednak czekać, aż poprawi się jakość powietrza, można od razu samodzielnie zadbać o jego oczyszczenie. Przy użyciu domowych oczyszczaczy powietrza w parę minut można efektywnie pozbyć się drobinek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM10 oraz PM2,5), a także większości mikroorganizmów i wirusów, powodujących często wiele schorzeń. Atuty stosowania sprzętu do oczyszczania powietrza dostrzegają szczególnie osoby borykające się z astmą bądź alergią, ale i ludzie zdrowi w mgnieniu oka zauważą pozytywne oddziaływanie czystego powietrza.

Poszukując urządzeń do oczyszczania powietrza zwrócić uwagę na atesty

Osoby osiedlone w sąsiedztwie dróg szybkiego ruchu oraz mieszkańcy mocno zindustrializowanych terenów powinni posiadać oczyszczacze, które bez problemów dadzą sobie radę z dużym zapyleniem powietrza. Idzie tutaj przede wszystkim o odfiltrowanie drobinek pyłów zawieszonych, znanych jako PM10 i PM2.5. W trakcie oczyszczania powietrza urządzenie powinno również wyłapać nie tylko zarazki, zalążki grzybów oraz drobnoustroje, ale także szkodliwy dla zdrowia formaldehyd, który bywa obecny w naszych mieszkaniach w większym lub mniejszym stężeniu. Wybierając sprzęt do oczyszczania powietrza, trzeba zwrócić uwagę czy posiada ono odpowiednie certyfikaty.