Implanty zębów alternatywą dla protez

Niegdyś osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, aby używać protez. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, bo protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie jest zbyt wygodne. Z tego względu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, lecz też posiadają wiele innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie widocznych długo rezultatów, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem napisać parę słów na temat tego, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębowych, jakie rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wszczepi nam implanty zębów.

Współczesne techniki implantologii

Współcześnie implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm oraz trochę krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na duże zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości już po 3 miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać zimne kompresy, zaś od razu po zabiegu – unikać gorących potraw, napojów alkoholowych i papierosów. Istotne będzie również stosowanie specjalnych płukanek, które zwalczają dyskomfort oraz obrzęk.

Skuteczna i bezpieczna implantologia

Implantologia ma spory wpływ na jakość codziennego funkcjonowania chorych – z tego względu tak ważne okazuje się to, aby znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak więc ustrzec się niemiłych niespodzianek i problemów ze zdrowiem? Słusznie zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębów dentyście z dużym stażem oraz korzystnymi recenzjami od poprzednich klientów. Jak je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu dentystycznego z pewnością znajdziemy ważne wskazówki.