Korekcja laserowa wzroku – jakie wady można nią leczyć?

Zainteresowany laserową korekcją wzroku? Kliknij tu.

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, wygoda w codziennych sytuacjach oraz praca w przeróżnych zawodach – to zaledwie niektóre z powodów, które skłaniają wiele osób do wykonania laserowej korekcji wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnim czasie wciąż rośnie, do czego przyczynia się zapewne niesłychanie niskie ryzyko ewentualnych powikłań oraz lepsza technologia (i będąca jej następstwem redukcja cen leczenia). Za przeprowadzeniem zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Liczne badania wykazują wszak, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze komplikacje, ponieważ są czwarty (zaraz po zaćmie, zwyrodnieniu plamki i jaskrze) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością walczy jeden na trzech Europejczyków.

Korekta laserowa wzroku – na czym polega?

Laserowa korekta wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku można osiągnąć świetne efekty. Zmniejszając jej obwód i unosząc środek, można z kolei usunąć problem nadwzroczności. W dzisiejszych czasach najpopularniejszym typem lasera używanego podczas zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie impulsy światła IR. Pozwala to na przeprowadzenie precyzyjnego modelowania, a przy tym minimalizuje zagrożenie naruszenia innych części rogówki. Za poleceniem tej formy leczenia wad widzenia przemawia wiele argumentów. Kluczowe to w szczególności niska inwazyjność, skuteczność, precyzja i małe niebezpieczeństwo powikłań. Warto napomknąć również o tym, że zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Korekcja laserowa wzroku – lekarz odmówić wykonania zabiegu

Nim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, warto zdać sobie sprawę z tego, iż w pewnych kazusach lekarz nie podejmie się jego przeprowadzenia. Wśród najistotniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy przede wszystkim choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, nieukończony 21 roku życia, karmienie piersią oraz ciążę czy schorzenia oczu jak przykładowo zaćma.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]