Laser wysokoenergetyczny – jak leczy wiązka podczerwieni

Zobacz laser wysokoenergetyczny cena na www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika, która stosuje silnie skoncentrowaną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, jak również poprawia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, iż ta metoda leczenia jest szeroko stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – wykorzystanie

Laser wysokoenergetyczny można zastosować do rehabilitacji niemal każdej części ciała. Często jest używany przez ekipy opiekujące się sportowcami – bardzo dobrze sprawdza się jako środek zmniejszający dolegliwości bólowe po treningach i leczący skutki kontuzji takie jak: zapalenia, naderwania wiązadeł czy skręcenia stawów. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest też używany m.in. w leczeniu dyskopatii szyjnej, lumbago, haluksów oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest również przydatny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różnorodną konstrukcję i, w rezultacie tego, inny sposób działania. Rozróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe, a także skanerowe, które emitują światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]