Leczenie pod opieką chirurga stomatologa

Nie wszystkie choroby uzębienia jesteśmy w stanie wyleczyć zwykłymi metodami. Jeśli okazują się one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem jest zazwyczaj jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego warto udać się między innymi w razie uszkodzeń kości, dużych ubytków zębów, konieczności wykonania sztucznych zębów lub mostów oraz chorób tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju guzy bądź owrzodzenia. Które metody bywają jednak wykorzystywane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego specjalisty wybrać się, żeby zabiegi były komfortowe i nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Na pewno najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – również tych znacznie zniszczonych, wymagających otwarcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku sporych ubytków lub chorych po wypadkach potrzebne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to też wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również terapią różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych przed chwilą guzów czy owrzodzeń – oraz odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak łatwo się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych problemów. Dobrze więc napisać parę słów na temat tego, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog oraz czym sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze jest z pewnością to, by wykorzystywał on tylko innowacyjne urządzenia oraz, co najważniejsze, środki znieczulające. Duże znaczenie ma również nastrój w poradni i podejście dentysty do chorych – wiele powiedzą nam o nim komentarze dotychczasowych pacjentów, które wyszukamy na przykład w sieci lub wśród bliskich.