Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – to możliwe!

Wejdź na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/, aby znaleźć informacje dotyczące AMD Kraków.

AMD, inaczej zwyrodnienie plamki żółtej, to wada wzroku, która dotyka ludzi w starszym wieku i zdecydowanie obniża jakość widzenia. W dzisiejszych czasach kliniki okulistyczne oferują nowoczesne sposoby leczenia tej dolegliwości. Zabieg AMD staje się środkiem umożliwiającym powrót do dawnej wygody życia.

Kto w głównej mierze choruje na starcze zwyrodnienie plamki żółtej?

Plamka żółta to element siatkówki oka charakteryzujący się największym zagęszczeniem fotoreceptorów – to dzięki niej nasz wzrok jest wyraźny. Zwyrodnienie plamki żółtej jest chorobą, która objawia się pogorszeniem ostrości wzroku i zniekształceniem obrazu. Odróżniamy postać suchą oraz mokrą tej dolegliwości. Z AMD borykają się przede wszystkim osoby po pięćdziesiątce, a zespół przyczyn choroby nie został jeszcze w pełni poznany. Przypuszcza się jakkolwiek, że przyczyną zwyrodnienia plamki żółtej może być szkodliwy tryb życia – jak np. długotrwała ekspozycja na światło UV, otyłość czy palenie papierosów. Wpływ mogą mieć również czynniki genetyczne, a także różne schorzenia współistniejące, takie jak hipertensja bądź hiperglikemia. Dzisiejsza medycyna opracowała na szczęście efektywne techniki leczące to schorzenie. Leczenie AMD jest przeprowadzane przy pomocy wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT przynosi pozytywne efekty w przypadku postaci suchej AMD.

Zabieg laserem 2RT – jak wygląda?

Laser oddziałuje na starzejące się komórki gałki ocznej i jednocześnie nie narusza receptorów siatkówki. Procedura leczenia jest bezpieczna co sprawia, że może być przeprowadzana u różnych grup chorych zagrożonych uszkodzeniem albo utratą wzroku. Technologia laserowa hamuje procesy zwyrodnieniowe i mobilizuje komórki do odbudowania się. Zabieg 2RT polepsza jakość widzenia i metabolizm siatkówki. Leczenie AMD nie wywołuje dyskomfortu – jest bezbolesne dla pacjenta. Praca lasera nanosekundowego trwa tylko parę minut, a przed rozpoczęciem zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]