Lekkie i kompaktowe domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Kup urządzenia do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której zadaniem jest usprawnienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX wieku – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy obrotowe oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do miejsca masażu, a także stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – pobudzenie przepływu limfy

W ostatnich latach fizjoterapeuci często używają maszyny do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety z komorami, które nakłada się na obrzękłe nogi i ramiona. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych komór mankiet uciska kończynę, wspomagając tym samym przepływ chłonki. Jest wiele zaleceń do wypróbowania drenażu limfatycznego. To m.in. zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w redukcji “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, najczęściej jako etap regeneracji powysiłkowej.

Mobilny sprzęt CarePump do drenażu limfatycznego w domu

Ogromne możliwości zastosowania aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się mocno do rozwoju tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby cyklicznie korzystające z tej formy terapii mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki przenośnym aparatom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy masaż. Urządzenia CarePump są dość lekkie i kompaktowe, toteż bez trudu można zabrać je w podróż, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być obowiązkowo uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to m.in. miażdżyca bądź choroby bakteryjne oraz wirusowe, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]