Masz małe dziecko? Poznaj aspirator do odkurzacza

Katar u małego dziecka zazwyczaj nie jest niebezpieczną dolegliwością. Mimo powszechności tego schorzenia i braku większego zagrożenia, rodzice nie mogą jednak go bagatelizować. Nieodciągana przez dłuższy czas wydzielina z nosa może działać drażniąca na uszy oraz inne części układu oddechowego, czego wynikiem bywa rozwinięcie się takich chorób jak zapalenie ucha bądź zatok. By się przed tym uchronić, należy odciągać wydzielinę za każdy razem, kiedy zauważymy, że zebrała się ona w nosku naszej pociechy. Jak jednak zrobić to bezpiecznie i efektywnie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie usunie katar

Metod na usunięcie wydzieliny z noska małego dziecka jest wiele. Najbardziej znany z nich z nich to niewątpliwie gruszka. Nie jest jednak ona zbyt wygodna w użyciu, a udrażnianie nosa za jej pomocą może być dla pociechy bardzo nieprzyjemne. To tłumaczy popularność innego typu odciągaczy, które są wydajniejsze i wygodniejsze w użyciu niż gruszki. Najprostsze modele działają na wdech, a bardziej złożone urządzenia to aspiratory zasilane wbudowanym silniczkiem lub podłączane do odkurzacza.

Czy warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Przykładem odciągacza do odkurzacza jest Katarek. Opisywany odciągacz kataru jest prosty w obsłudze i niezwykle wydajny, co wynika z jego trójfazowego działania. Odciągacz do nosa Katarek nie tylko usuwa flegmę, ale też najpierw ją rozrzedza, co ułatwia całkowite opróżnienie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa za pomocą fizjologicznego roztworu soli, co niweluje objawy kataru i poprawia samopoczucie dziecka. Można go kupić w 2 wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 55 zł).