Protezy, mosty czy implanty stomatologiczne – co wybrać?

Najlepszą metodą na uzupełnienie braków w uzębieniu są implanty stomatologiczne. Zdają egzamin zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i gdy brak nam jednego zęba. Ich największymi zaletami są stosunkowo łatwa pielęgnacja i naturalny wygląd – implant, a tak naprawdę jego korona, wygląda identycznie, jak prawdziwy ząb. Przed ich założeniem nie ma potrzeby szlifowania przyległych zębów, jest to zatem mniej dotkliwe dla pacjenta aniżeli założenie pełnej protezy czy mostu. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda ten proces i jak trzeba się do niego przygotować.

Implanty zębów – jak przebiega ich założenie?

Zabieg wstawienia implantów zębowych rozpoczyna się od podania pacjentowi anestetyku. Ponadto istotne jest także właściwe nastawienie i zapanowanie nad strachem. W następnej kolejności dentysta dokonuje nacięcia dziąsła. To umożliwia mu odsłonięcie tkanki kostnej i uformowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu wykorzystuje się metody piezochirurgii oraz stosownie dobrane wiertła. To bardzo trudna część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się umiejętnościami i wyczuciem. Dokładność istotna jest również przy wszczepieniu implantu zębowego w kość. Gdy ten znajdzie się na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zszyć dziąsło pacjenta.

Implanty stomatologiczne a leki znieczulające

Myśl o wszczepieniu implantu zęba rodzi u wielu osób przerażenie związane z możliwym dotkliwym bólem doświadczanym w trakcie zabiegu i bezpośrednio po nim. Na szczęście niepokój ten jest całkowicie bezzasadny. Nowoczesna implantologia dysponuje niezmiernie skutecznymi środkami przeciwbólowymi, zapewniającymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Osoby szczególnie czuli na odczuwanie bólu mogą oprócz tego poprosić o płytkie znieczulenie ogólne, które kompletnie usunie problem stresu przed leczeniem stomatologicznym.