Sok z buraków i kiszonej kapusty i ich wpływ na nasze zdrowie

Dowiedz się, gdzie kupić sok z kiszonej kapusty, wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Artykuły fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan powtórnie powróciły na nasze stoły. Do kapusty i buraków dołączają także inne, dotychczas mniej lubiane owoce i warzywa. Pisząc o zdrowotnych walorach fermentowanego jedzenia nie można pominąć też napojów takich jak kwas chlebowy, maślanka czy różnego rodzaju soki i zakwasy z kiszonych jarzyn. Przede wszystkim te ostatnie są godne uwagi – pozwalają w prosty i błyskawiczny sposób wprowadzić do naszego organizmu substancje konieczne dla jego poprawnego działania.

Sok z kapusty kiszonej i buraków – jakie witaminy w nich odnajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój zawierający mnóstwo związków oddziałujących zbawiennie na nasze samopoczucie. Głównym komponentem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za proces fermentacji. Sok z kapusty, buraków czy pozostałych kiszonek to także kopalnia witamin. Godna uwagi jest przede wszystkim wysoka zawartość witaminy C – zaledwie 150 ml tych soków zawiera jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek warto również pić z uwagi na obecność witamin z grupy B, witaminy K i E, a także znaczne nasycenie solami mineralnymi.

Dlaczego należy pić sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, ze względu na obecność bakterii kwasu mlekowego pozytywnie oddziałuje na pracę układu pokarmowego oraz nasz układ odpornościowy. Dodatkowo nagromadzenie witamin poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają objawy depresji, cukrzycy i szkorbutu, a także pomagają walczyć z wyczerpaniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki powinny oprócz tego sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak przykładowo wrzody żołądka lub niestrawność. Stanowią one również ochronę w trakcie terapii antybiotykami i wzmagają apetyt.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]