Systemy implantologiczne Camlog – charakterystyka

Firma Camlog to nie tylko produkt finalny w postaci systemów implantologicznych. To także lata doświadczeń, badań klinicznych i jakość w postaci milionów wszczepionych z sukcesem implantów. To również ciągłe szkolenia dla lekarzy implantologów, najwyższej jakości tytan i własny dział badawczo-rozwojowy zlokalizowany w Szwajcarii.

Implanty Camlog

Systemy implantologiczne Camlog są stale ulepszane w oparciu o najnowsze odkrycia naukowe i technologiczne. Firma nie zaniedbuje także swoich poprzednich wersji produktów, oferując dla nich pełen serwis i wsparcie naukowe. Fakt ten wyróżnia renomowane firmy od przypadkowych, krótko działających producentów, oferujących niskiej jakości implanty z tytanu, którego pochodzenie nie jest znane.

Aktualnie wśród implantów Camlog możemy wyróżnić cztery podstawowe i najważniejsze systemy: Camlog, Conelog, Ceralog i iSy, które są tak zaprojektowane, aby stanowić pełnowartościowy substytut dla naturalnego zęba i aby ułatwić pracę implantologom.

System implantologiczny Camlog

Jest najstarszym systemem firmy z powodzeniem wszczepianym pacjentom od kilkunastu lat. Można powiedzieć, że jest to najlepiej udokumentowany naukowo produkt, który może pochwalić się wspaniałymi wynikami badań. W jego sercu znajdziemy opatentowane połączenie Tube-in-Tube TM pomiędzy implantem i łącznikiem z trzema krzywkami (cam z ang. krzywka), które odciąża śrubę łącznika. Dodatkowo system indeksowania, jego geometria, trzy rowki i trzy wypustki, zapewnia doskonały rozkład siły. Implant charakteryzuje się szczelnością połączenia, precyzyjnym dopasowaniem, wysoką stabilnością antyrotacyjną i intuicyjnym sposobem wszczepiania. Ze względu na swoją niezawodność uwielbiany jest przez implantologów i protetyków. Implanty zębów Camlog aktualnie dostępne są w dwóch typach, które różnią się budową i rozmiarem, z mniejszymi średnicami Camlog Screw-Line i większymi Camlog Root-Line.

System implantologiczny Conelog

Wraz z rozwojem implantologii obok implantów w kształcie cylindrycznym, zaczęły się pojawiać implanty o kształcie stożkowym. Również firma Camlog Biotechnologies AG zaproponowała rozwiązanie o takim typie, z zachowaniem wszystkiego, co w implantach Camlog najlepsze. Z zewnątrz nie różnią się od swoich starszych braci – system Conelog zadebiutował w 2010 roku – a wewnętrz charakteryzują się połączeniem stożkowym. Nadal znajdziemy tu charakterystyczne dla implantów Camlog trzy rowki w implancie łączące się z trzema wypustkami w łączniku. Implanty wykonane są z tytanu najwyższej jakości. Oba obsługiwane przez ten sam system instrumentów chirurgicznych i protetycznych.

Pozostałe typy implantów zębowych Camlog

W ofercie firmy Camlog Biotechnologies AG znajdziemy jeszcze dwa typy implantów. Ceralog to system implantologiczny wykonany między innymi z tlenku cyrkonu. Jest on odpowiedzią na potrzeby estetyczne pacjentów. Implanty są zbliżone kolorem do barwy naturalnych zębów. Camlog Biotechnologies AG oferuje dwa typy implantów Ceralog: jednoczęściowe Monobloc i dwuczęściowe Hexalobe. Szczególnie ten drugi rodzaj zwiększa możliwości pracy z implantami ceramicznymi – umożliwia odwracalne, wykręcane rozwiązania protetyczne. Łącznik wykonany jest z wysokiej jakości polimeru PEEK, który zachowuje się bardzo podobnie do zęba w warunkach obciążenia i ma dobre właściwości uszczelniające ze względu na jego plastyczność.

Ostatnią propozycją, uznawaną za tak zwaną ekonomiczną, są implanty iSy. Niewielka ilość komponentów i uproszczona procedura implantacji są na pewno bardzo kuszące, ale można je zastosować tylko u pacjentów z bardzo dobrymi warunkami kostnymi i bez żadnych dodatkowych patologii.

Autor: lek. stom. Beata Świątkowska

Źródło tekstu: https://stomatologiaswiatkowska.pl/blog/systemy-implantologiczne-camlog-charakterystyka/