Z czego wykonuje się korony implantów zębowych?

Implanty stomatologiczne to najlepszy sposób na zastąpienie straconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty stomatologiczne równie dobrze sprawdzają się także w wypadku znacznych ubytków, a nawet bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeżeli właściwie się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z czego wykonuje się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębowe – wytwarzane z tytanu

Na samym początku warto nadmienić, że implant zęba to tylko ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, charakteryzującego się dużą trwałością. Jego największą zaletą jest też fakt, że nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest zatem w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa wiele lat.

Z jakich materiałów wykonuje się korony implantów?

Spektrum materiałów, z których wykonywane są korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a oprócz tego nie wywołuje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje także stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i ponadto zapobiega uczuleniom. Ostateczna budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane głównie w miejsce tylnych zębów.